"RETROSPEKTRUM"
26.06.2021 - MOK OLKUSZ - Wystawa indywidualna
Seria “Retrospektrum” jest impresją autora zauroczonego archiwalnymi fotografiami które kolekcjonuje, ale też zafascynowanego opuszczonymi budynkami, niegdyś tętniącymi życiem, wypełnionymi zapachami - dziś porzuconymi, skrywającymi wiele nieznanych historii. Na fakturach popękanych murów i ścian wyświetla za pomocą rzutnika archiwalne kadry, które na nowo wskrzeszają ducha w te opuszczone miejsca. Przez swoje działanie uchyla nam furtki do tajemniczego świata przeszłości, do tego jak wcześniej mogło wyglądać tu życie.
"INCYDENTARIUM"
27.05.2022 - Wystawa zbiorowa
Uroczysty wernisaż INCYDENTARIUM już za nami. W piątek 27 maja w wieży Muzeum w Łęczycy oficjalnie otwarto pierwszą z cyklu wystaw dydaktyków i studentów kierunku Grafika AHE w Łodzi, organizowanych w ramach pokoju „Sztuka ponad granicami”. Oprócz samego podziwiania prac, można było także spotkać się i porozmawiać z artystami: Bartkiem Jarmolińskim oraz Remigiuszem Stopą. W przestrzeniach wieży zamkowej można oglądać prace: Magdy Hueckel, Bartka Jarmolińskiego, Patrycji Pawęzowskiej, Marka Rogulskiego, Remigiusza Stopy, Marii Szczerbakovej, Piotra Zbierskiego.
"FOTOKREACJA"
03.09.2021 - Wystawa zbiorowa
Fotokreacja w samej już nazwie odsyła nas do terminu jakim jest fotografia kreacyjna. Aby móc precyzyjnie określić obszar w jakim mieszczą się wybrane do wystawy FOTOKREACJA najciekawsze prace studentek i studentów z Pracowni Fotografii na Wydziale Grafiki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, trzeba uściślić samo znaczenie tego czym jest fotografia kreacyjna. Fotografia kreacyjna nie ma za zadanie dokumentować zastanej rzeczywistości. Jej zadaniem jest budowanie, a dokładniej kreowanie obrazów które są wymyśloną opowieścią z niektórymi tylko elementami prawdy o świecie. Jest to przedstawianie wykreowanych obrazów które wprowadzają widzów w inny od codzienności świat, w którym w zasadzie wszystko jest możliwe. Na obszar fotografii kreacyjnej składają się przede wszystkim motywy i sceny które zostały stworzone, wykreowane przez autorki i autorów prac, jako obrazy fotograficzne w których wszystko co moglibyśmy uznać za nierzeczywiste, staje się realne. Jest to zatem płaszczyzna w której szczególną rolę pełni wyobraźnia, wrażliwość, intuicja, świadomość budowania adekwatnych do pomysłu form i spinająca klamrą w całość koncepcja która określa charakter i znaczenie prezentowanych prac.
Uczestnicy wystawy: Radosław Budzyński, Alicja Gorący, Zuzanna Górnik, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, Tomasz Martynowicz, Miłosz Milewski, Grzegorz Rzepiszczak, Magdalena Sabicka, Aleksandra Sikorska, Remigiusz Stopa, Monika Trzeciak, Monika Walter, Aleksandra Wojciechowska, Bartłomiej Wojciechowski, Aleksandra Żerdzińska